Topic: help please
View Single Post
  #5  
February 21st, 2008, 10:50 AM
lovemyfamily0799's Avatar
lovemyfamily0799 lovemyfamily0799 is offline
Platinum Supermommy
Join Date: Feb 2006
Location: Metro Detroit area
Posts: 17,604
What I have read on twopeasinabucket...the most common going rate is 15.00 to 20.00 per page. Now that seems like a lot. But I would imagine once supplies are accounted for and time that would be about right. Although that makes for one expensive book. (and I think that was for a 12x12)...but maybe you could pre-cut everything and then all they need to do is put it together. It would save you time. And then they could buy the album from Joanne's or somewhere themselves.
__________________


The blinky is clickable!!
Reply With Quote